| Parameter | Specification |
|---|---|
| Model Number | SP3676B1A |
| Place of Origin | China |
| Type | Li-polymer battery |
| Voltage | 3.7V |
| Capacity | 7000mAh |
| Cell Grade | A |
| Warranty | 12 months |
| Condition | Brand New |
| Cycles Times | 500-800 Cycles |
| Customize Logo | MOQ -100 pcs |
| Customize Packing | MOQ-2000pcs |
| Certificates | FCC CE UL MSDS RoHS |
Replace Part Numbers
SP3676B1A(1S2P)Compatible Laptop Models
For Samsung Galaxy Tab 2 10.1 GT-N8000For Samsung Galaxy Tab 2 10.1 GT-N8010
For Samsung Galaxy Tab 2 10.1 GT-N8013
For Samsung Galaxy Tab 2 10.1 GT-P5100
For Samsung Galaxy Tab 2 10.1 GT-P5110
For Samsung Galaxy Tab 2 10.1 GT-P5113
For Samsung Galaxy Tab 2 10.1 GT-P7510
For Samsung Galaxy Tab 2 10.1 GT-P7500
For Samsung Galaxy Tab 2 10.1 GT-7511
For Samsung Galaxy Tab 2 10.1 SCH-I915





