| Parameter | Specification |
|---|---|
| Model Number | R15B05W |
| Place of Origin | China |
| Type | Li-polymer battery |
| Voltage | 11.55V |
| Capacity | 6927mAh / 80Wh |
| Cell Grade | A |
| Warranty | 12 months |
| Condition | Brand New |
| Cycles Times | 500-800 Cycles |
| Customize Logo | MOQ - 100 pcs |
| Customize Packing | MOQ - 2000 pcs |
| Certificates | FCC, CE, UL, MSDS, RoHS |
Replace Part Numbers
R15B05W31CP5/73/70-2
Compatible Laptop Models
For Xiaomi Notebook Pro X 15 2021For Xiaomi Pro X15 2021





