| Specification | Detail |
|---|---|
| Model Number | AC14B7K |
| Place of Origin | China |
| Type | Li-polymer battery |
| Voltage | 15.28V |
| Capacity | 3320mAh / 50.7WH |
| Cell Grade | A |
| Warranty | 12 months |
| Condition | Brand New |
| Cycles Times | 500-800 Cycles |
| Customize Logo | MOQ -100 pcs |
| Customize Packing | MOQ-2000pcs |
| Certificates | FCC CE UL MSDS RoHS |
Replace Part Numbers:
AC14B7K, 4ICP5/57/80Compatible Laptop Models:
For Acer Nitro 5 AN515-42 SeriesFor Acer Swift SF314-52 Series
For Acer Spin 5 SP515-51GN
For Acer SP515-51GN-80A3








