| Model Number | AC14B3K |
|---|---|
| Place of Origin | China |
| Type | Li-polymer battery |
| Voltage | 15.2V |
| Capacity | 3220mAh/48.9Wh |
| Cell Grade | A |
| Warranty | 12 months |
| Condition | Brand New |
| Cycles Times | 500-800 Cycles |
| Customize Logo | MOQ - 100 pcs |
| Customize Packing | MOQ - 2000 pcs |
| Certificates | FCC, CE, UL, MSDS, RoHS |
Replace Part Numbers:
AC14B3K, AC14B8K, KT.00403.025, 4ICP5/57/80Compatible Laptop Models:
For Acer Chromebook 15 CB3-531 CB3-531-C4A5 C910For Acer Spin 3 SP513-51 SP513-51-55ZR
For Acer Aspire R5-571TG R5-571TG-7229
For Acer Aspire V13 V3-371 V3-331
For Acer Aspire V11 Touch V3-111P
For Acer TravelMate P236-M P276-M P276-MG








